nino-maghradze-BUXdQh53eis-unsplash

W każdym pomieszczeniu znajdują się różne mikroorganizmy szkodliwe dla zdrowia – grzyby, bakterie, wirusy czy inne drobnoustroje. Jeżeli zależy Ci na odkażeniu pomieszczeń domowych lub firmowych, a także na likwidacji nieprzyjemnych zapachów, to dobrze się składa. Nasza firma świadczy usługi dezynfekcji w Piasecznie. Zajmujemy się także dezynsekcją, czyli likwidacją zagnieżdżonych się insektów oraz owadów. Jeżeli masz problem z uporczywym gromadzeniem się mrówek, karaluchów, prusaków czy rybików cukrowych, to pracownicy naszej firmy z pewnością temu zaradzą, przeprowadzając dezynsekcję w Piasecznie we wskazanym przez Ciebie lokalu.

Czym jest dezynfekcja i jakie są jej metody?

Dezynfekcja to zabieg, który polega na niszczeniu drobnoustrojów znajdujących się w pomieszczeniu za pomocą środków chemicznych, fizycznych oraz termiczno-chemicznych. Środki, które wykorzystuje się do dezynfekcji to np. alkohol, formaldehyd, jodyna, czy też znany środek z odkażania ran Rivanol. Metoda fizyczna polega na tym, że za pomocą m.in. pary wodnej dezynfekuje się przedmioty, które mogły zostać skażone. Innym przykładem dezynfekcji fizycznej może być stosowanie fal UV, które dodatkowo poza bakteriami obecnymi na przedmiotach, niszczą te, które są obecne w powietrzu.

Dezynfekcja i dezynsekcja Piaseczno

Pojawiają się pytania o to, jaki powinien być czas stosowania środków dezynfekujących, jednak odpowiedź jest bardzo prosta – im dłużej stosuje się taki środek, tym jest większe prawdopodobieństwo, że drobnoustroje zostaną zniszczone. Nasza firma wykonuje dezynfekcję w Piasecznie i okolicach. Jeżeli jesteś mieszkańcem tego miasta, to zapraszamy do współpracy!

Jaka jest różnica pomiędzy dezynfekcją a dezynsekcją?

Wydawać by się mogło, że są to słowa będące synonimami i oznaczają tę samą czynność, jednak jest to nieprawda. Dezynfekcja to proces polegający na walce z drobnoustrojami znajdującymi się w powietrzu bądź osiadłymi na przedmiotach, natomiast dezynsekcja jest czynnością opierającą się na wyeliminowaniu grupy insektów, które znajdują się w pomieszczeniu takimi jak: komary, pluskwy, mrówki, prusaki. Środki do dezynsekcji można aplikować zarówno wewnątrz przedmiotów, jak również na zewnątrz w celu wytępienia insektów.

Dezynfekcja i dezynsekcja w Piasecznie? Tylko z Perfect Clean!

Nasza firma Perfect Clean od lat zajmuje się dezynfekcją i dezynsekcją. Jeżeli jesteś przekonany o tym, że w Twoim pomieszczeniu, czy to szpitalnym, biurowym, magazynowym czy też mieszkalnym, potrzebny jest taki proces, to zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które są świadczone przez specjalistów. Jeżeli więc poszukujesz kogoś, kto wykona dezynfekcję lub dezynsekcję w Piasecznie, to zapraszamy do kontaktu.