Najczęściej zadawane pytania

Preparat EPIDEMET VC-400 posiada pozwolenie Ministra Zdrowia. Zalecany jest do dezynfekcji powierzchni i ciągów technologicznych w zakładach przemysłu spożywczego, w tym również powierzchni mających bezpośredni kontakt z żywnością. Polecany jest także do użycia w szpitalach, zakładach opieki zdrowotnej, gabinetach lekarskich, stomatologicznych, a także placówkach gastronomicznych.

Zamgławianie: W zależności od rodzaju obiektu oraz użytego stężenia środka dezynfekującego po zakończonym procesie zamgławiania możemy powrócić do pomieszczeń już po 1-3 godzinach.
Ozonowanie: Po dokonaniu dezynfekcji nalezy przeprowadzić kontrolę stężenia ozonu, a następnie pomieszczenie dokładnie wywietrzyć. Czas trwania wietrzenia ok 30 min. Do pomieszczenia możemy powrócić po upływie ok. 3 godzin.

W zależności od potrzeb oraz rodzaju prowadzonej działalności w pomieszczeniu, sugerowana minimalna częstotliwosć dezynfekcji to raz w tygodniu. Natomiast w pomieszczeniach szczególnie narażonych na występowanie bakterii oraz wirusów zalecana jest codzienna dezynfekcja. Firma Perfect Clean posiada w swojej ofercie zarówno możliwość dezynfekcji jednorazowej jak również cyklicznej w ramach abonamentu.

Preparat EPIDEMET BC-400 nie szkodzi roślinom podczas procesu zamgławiania, zalecany jest do pomieszczeń biurowych.

Dezynfekcja ozonem jest specyficznym rodzajem zabiegu. Przed dezynfekcją należy wynieść rośliny oraz wyprowadzić zwierzęta.

99,9%, na życzenie klienta w jego obecności przeprowadzamy próby tamponowe i wysyłamy do laboratorium (klient ma również możliwość samemu dostarczyć próbkę). Jeśli próba wskaże wynik pozytywny, procedura dezynfekcji zostaje powtórzona (klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z ponowną dezynfekcją).

Mamy przygotowane specjalne pakiety dla klientów, którzy zdecydują się na cykliczną dezynfekcję. Ceny uzależnione są od liczby dezynfekcji w miesiącu – jest to usługa abonamentowa.

Klient dostaje certyfikat po wykonanej dezynfekcji. Dla stałych Klientów korzystających cyklicznie z dezynfekcji w ramach usług abonamentowych oprócz certyfikatów przygotowaliśmy specjalne plakietki “OBIEKT DEZYNFEKOWANY CYKLICZNIE PRZEZ FIRMĘ PERFECT CLEAN”.

Posiadamy polisę OC na wypadek ewentualnych szkód opiewającą na kwotę 200 000 PLN.

Wszyscy pracownicy naszej firmy posiadają niezbędne certyfikaty do wykonywania dezynfekcji. Pracownicy przeszli specjalistyczne szkolenie z zakresu dezynfekcji pomieszczeń oraz walki z najnowszą odmianą wirusa COVID-19 . Każde szkolenie zakończone zostało egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.

Dzięki formie mgły substancja czynna zwalczająca owady jest równomiernie rozprowadzana po całym miejscu dezynsekcji. Jest to metoda bardzo skuteczna. Zamgławianie ULV to najszybszy sposób na wyeliminowanie wszystkich owadów biegających i latających.

Specjalistyczny generator wytwarza bardzo cienką chemiczną mgłę, kropla jest na tyle mała żeby mogła unosić się wysoko pod samym sufitem, opadając penetruje wszystkie trudno dostępne miejsca, wnika za meble, które ze względu na wagę lub gabaryty nie można przesunąć.

Preparat osadza się na większości powierzchni skutecznie docierając do wszystkich owadów w pomieszczeniu, nawet tych głęboko poukrywanych. Po powrocie należy intensywnie wywietrzyć pomieszczenia, a wskazane powierzchnie umyć.

Więcej informacji udzieli technik po wykonanym zabiegu.

Co zwalcza?

Pluskwy, prusaki, karaluchy, mrówki, pchły, mole, rybiki, gryzki, psotniki, szubaki, muchy i inne owady.

Do dezynsekcji zamgławiania ULV trzeba przygotować mieszkanie, gdyż preparat nie może mieć kontaktu z żywnością. Dzieci, kobiety w ciąży, alergicy, astmatycy, osoby starsze, chore i zwierzęta nie mogą podczas dezynsekcji przebywać w mieszkaniu. Po zakończonej dezynsekcji powrót do lokalu jest możliwy po upływie około 2h, a po powrocie należy porządnie przewietrzyć pomieszczenie (minimum przez godzinę).

Aplikacja środka owadobójczego w formie trutki pokarmowej. Insektycyd posiada konsystencję żelu i w zależności od producenta posiada kolor biały, kawowy, bądź brązowy. Preparat nanosi się na powierzchnie po których wędrują owady, w miejscach ich kryjówek, w szparach, szczelinach i w innych newralgicznych miejscach wyciskając odpowiedniej wielkości dawki specjalnym aplikatorem w formie pistoletu. Preparaty żelowe stosuje się głównie na owady z rodziny karaczanów (prusaki i karaluchy), a od jakiegoś czasu również na mrówki. Metodę żelową cechuje dyskrecja, skuteczność, ale przede wszystkim duże bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek wcześniejszych przygotowań do jej wykonania.

Jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych. Nie ma konieczności wietrzenia i opuszczania pomieszczeń po dezynsekcji. Można ją stosować w gastronomii, szpitalach, hotelach, żłobkach i przedszkolach.

Więcej informacji udzieli technik po wykonanym zabiegu.

Co zwalcza?
Karaluchy, prusaki i mrówki.

Polega na nanoszeniu specjalistycznej cieczy na powierzchnie przy pomocy różnego typu opryskiwaczy – zarówno nisko- jak i wysokociśnieniowych. Powierzchnie pokrywa się substancją aktywną, która posiada właściwości kontaktowo-żołądkowe. To oznacza, że eliminacja insektów następuje wyniku spożycia przez nie preparatu lub przez kontakt owadów z powierzchnią, na którą środek był naniesiony. Preparaty dobieramy indywidualnie do rodzaju lokalu, gatunku insektów i skali problemu, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo ludzi i zwierząt.

Co zwalcza?
Pluskwy, prusaki, karaluchy, mrówki, pchły, mole, rybiki, gryzki, psotniki, szubaki, muchy i inne owady.

Do dezynsekcji opryskowej trzeba przygotować mieszkanie, gdyż preparat nie może mieć kontaktu z żywnością. Dzieci, kobiety w ciąży, alergicy, astmatycy, osoby starsze, chore i zwierzęta nie mogą podczas dezynsekcji przebywać w mieszkaniu. Po oprysku zazwyczaj należy opuścić lokal na minimum godzinę, a po powrocie należy porządnie przewietrzyć pomieszczenie (minimum przez godzinę).

Metoda wymrażania suchym lodem – to metoda, która polega na uzyciu maszyny wytwarzającej suchy lód o temperaturze -78 st.C i tym samym zwalczeniu szkodników za pomocą ciekłego dwutlenku węgla ( CO2 ). Metoda wymrażania CRYONITE jest światową innowacją, wpełni bezpieczną, uznaną za w 100% ekologiczną. Metoda wymrażania jest polecana szczególnie tym, którzy obawiają się metod chemicznych z różnych przyczyn.

Zaletą tej metody jest to, że jest przeprowadzana jednorazowo i najczęściej zwalcza się tą metodą właśnie pluskwę domową. Pozwala usunąć przy jednorazowym zabiegu dorosłe owady ale również jaja i larwy. Nie ma konieczności wietrzenia pomieszczenia, nie wymagane jest wczewśniejsze specjalne przygotowywanie do zabiegu. Nie trzeba chować produktów spożywczych, ewakuować zwierząt, opuszczać lokalu. Metoda ta jest pozbawiona skutków ubocznych takich jak zapach czy pozostawione ślady.

Jednak najważnieszymi zaletami są NATYCHMIASTOWA SKUTECZNOŚĆ oraz to, że jest znacznie korzystniejsza dla naszego zdrowia.

Co zwalcza?
Pluskwy, owady

Pluskwy:

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO ZABIEGU NALEŻY:

  1. Dokładne odkurzyć całe mieszkanie oraz wszystkie zakamarki, dywany, kanapy, łóżka i materace.
  2. Spakować w worki na śmieci całą pościel, poszewki oraz ubrania znajdujące się w łóżku lub bezpośrednim jego zasięgu i szczelnie zawiązać. Następnie zanieść do łazienki i możliwie jak najsprawniej wypakować je prosto do pralki i uprać w 60°C (gwarantuje to zabicie pluskwy w każdym stadium rozwoju).
  3. Oczyścić przestrzeń w okół łóżka/kanapy tak aby móc swobodnie je obrócić i przesunąć podczas zabiegu (gwarantuję to większą dokładność wykonywanych prac).
  4. Urządzenia RTV i AGD znajdujące się w pomieszczeniu należy odłączyć na czas zabiegu
  5. Jeśli to możliwe wszystkie meble odsunąć od ścian lub ustawić w odstępach co pozwoli na dokładniejszy oprysk mieszkania i miejsc trudno dostępnych.
  6. Dokładnie zabezpieczyć wszystkie produkty spożywcze np. chowając je w worki foliowe lub do szafek. W razie pozostawienia produktów spożywczych podczas zabiegu- wyrzucić. Po zabiegu koniecznie zmyć wszystkie powierzchnie blatów, stołów mających kontakt z pożywieniem.
  7. Jeśli w mieszkaniu również mieszka „zwierzak”- zabrać go ze sobą a jego klatkę–uprzednio sprzątnąć i zabezpieczyć chowając do worka foliowego. Miski, karmy, pojemniki na wodę dobrze zabezpieczyć i schować.
  8. Przedmioty które mają zostać wyrzucone dokładnie zawinąć w folie lub worki i wynieść do śmietnika. Owinięcie folią lub szczelne zamknięcie w workach uniemożliwi migracje pluskwy np. do innych mieszkań.

Inne owady (karaluchy, mrówki itp.):

Opróżnij szafki, szafy w których występuje problem ze szkodnikami. ( szafka pod zlewem, szafy na ubrania, schowki w łóżkach ). Zrób dostęp do miejsc trudno dostępnych tak, aby technik mógł wykonać zabieg i tam. Odłącz wszystkie urządzenia elektryczne od kontaktów.