Zwalczanie komarów i kleszczy

Usuwanie komarów i kleszczy
Zadowolonych klientów
Obsługiwanych obiektów
Lat doświadczenia

Zwalczamy komary, kleszcze oraz meszki najskuteczniejszymi metodami

  • zamgławianie spalinowe
  • zamgławianie termiczne
  • zamgławianie elektryczne ULV – zamgławianie na zimno

Cena już od 350 zł

Odkomarzanie / odkleszczanie działek, ogrodów parków placów zabaw, usuwanie meszek etc… to profesjonalny zabieg przeprowadzany przez firmę Perfect-Clean.

Polega on na rozprowadzeniu specjalnie dobranego preparatu za pomocą:

  • zamgławiania spalinowego
  • zamgławiania termicznego
  • zamgławiania elektrycznego ULV – zamgławianie na zimno
  • Wybór metody jest poprzedzony oceną sytuacji (m.in. wielkością terenu, na którym wykonywany jest zabieg, ilością drzew i krzewów).

Decydując się na zabieg odkomarzania / odkleszczania, za jednym razem skutecznie likwidujemy uciążliwe komary, kleszcze oraz meszki.

Komary

Z ponad 3,5 tys. gatunków komarów żyjących na świecie w Polsce występuje ok. 50. Najczęściej spotykane są: komar widliszek, komar brzęczący i doskwierający pastwiskowy.

Większość z nich nie jest nami zainteresowana, liczą się tylko samice. Krew kręgowców potrzebna jest samicom do rozrodu, dlatego kłują tylko komarzyce. Zazwyczaj atakują od świtu do południa, a potem znowu aktywują się tuż przed zmierzchem i polują do godz. 21.00-22.00. Chyba, że aura im sprzyja – w pochmurne i wilgotne dni są aktywne cały dzień. Nie lubią wiatru, który skutecznie utrudnia im znalezienie woni potencjalnej ofiary. Komarzyce wydają potomstwo tylko raz w życiu. Składają jaja do wody, z nich po około sześciu tygodniach wykluwają się larwy, które zanim staną się dorosłym osobnikiem, przechodzą jeszcze kilkudniowe stadium poczwarki. Samce są dla nas zupełnie nieszkodliwe, żywią się nektarem z kwiatów i sokami roślinnymi. żyją zaledwie 2-3 miesiące i nie są w stanie przetrwać zimy.

Kleszcze

Kleszcze wskazywane są przez ekspertów jako jedno z największych naturalnych zagrożeń dla zdrowia ludzi żyjących w naszej strefie klimatycznej. Te niewielkie pajęczaki fachowo określane są pasożytami zewnętrznymi kręgowców.

W Polsce żyje 19 różnych gatunków kleszczy. Wszystkie te gatunki łączy głód krwi, który zaspokajają, wgryzając się w skórę swoich żywicieli. Wyszukują ich dzięki czułym zmysłom – reagującym na ciepło, drgania gruntu, feromony, ruch powietrza i zapach potu.

Kleszcze roznoszą wiele groźnych chorób, wśród których znajdują się m.in.: borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, anaplazmoza granulocytarna, babeszjoza, dur powrotny, ospa riketsjowa, tularemia i inne. Najczęściej występującą chorobą roznoszoną przez kleszcze jest jednak borelioza.